Kesha.wz.cz

news and updates about kesha

WELCOME TO KESHA.WZ.CZ, FANSITE ONLINE EVER SINCE 2014 DEDICATED TO THE AMERICAN SINGER, SONGWRITER AND ACTRESS KESHA. IT IS OUR AIM TO BRING YOU ALL THE LATEST NEWS, PHOTOS, INFORMATION AND MUCH MORE ON KESHA’S LIFE AND CARRER. I HOPE YOU WILL LIKE AND ENJOY! - YOUR ADMIN KARL

Biography

Kesha, celým jménem Kesha Rose Sebert se narodila 1. března 1987 v Los Angeles v USA a je americká zpěvačka a skladatelka. Známou se stala v roce 2009 společnou skladbou s rapperem Flo Rida, později se svým debutovým albem Animal.

Její matka Pebe Sebertová je také textařka a zpěvačka, svého otce nikdy nepoznala. Má dva bratry Lagana a Louise. Rodina se v roce 1991 přestěhovala do Nashville. Kesha se věnovala zpěvu již od útlého věku a celá rodina ji v tom podporovala. Všichni Sebertovi se také v roce 2005 objevili v seriálu The Simple Life jako hostitelská rodina.

Ve svých sedmnácti letech se Kesha vrátila do Los Angeles a začala pracovat na své hudební kariéře. Mezi první producenty, kteří si jí všimli a začali s ní spolupracovat, patří Lukasz Sebastian Gottwald (bývalý kytarista Saturday Night Live band, známější pod jménem Dr. Luke) a Max Martin. Kesha se potýkala s finančními problémy. Snažila se přivydělat si jako servírka nebo prodavačka v telemarketingu. Později začala nazpívávat vokály pro své známější kolegyně. Slyšet jí můžeme v Lace and Lather od Britney Spears nebo v This Love od The Veronicas. Ukázala se také ve videoklipu své dobré kamarádky Katy Perry. Její vlastní píseň Former Over Exposed Blond byla k slyšení v seriálu The Next Generation.

Přelom v její kariéře přišel na začátku roku 2009, kdy se náhodou setkala se zpěvákem a producentem Flo Rida ve studiu Dr. Luka a natočili společnou píseň „Right Round“. Kesha nicméně není na mnoha verzích písně zmíněna jako spoluautor. Poté se jí podařilo získat smlouvu se společností RCA Records, kde začala ihned nahrávat svoji první desku. Debutový singl „Tik Tok“ byl dostupný již v srpnu 2009. Rádia ho začala hrát v říjnu téhož roku. Mezi tím Kesha stihla napsat píseň pro Miley Cyrus, vystoupit po boku skupiny 3OH!3 a nazpívat duet s Pitbullem a Taio Cruzem.

Singl „Tik Tok“ se na vrcholu hitparády jako první objevil na Novém Zélandu. Následovalo pokoření hitparád v dalších zemích – Kanadě, Austrálii a Norsku. Na sklonku roku 2009 se „Tik Tok“ vyhoupl na první místo i v americké hitparádě Billboard. Digitální prodej v USA dosáhl takové výše, že se stal novým rekordem pro sólovou zpěvačku. 5. ledna 2010 vyšlo v USA debutové album Animal. V prvním týdnu se ho prodalo přes 150 000 kusů, což si také vysloužilo první místo v hitparádě Billboard.

  1. července 2013 poprvé vystoupila v České republice v rámci svého třetího světového „Warrior Tour“.

Během tohoto období Kesha několikrát měnila své zastoupení – krátce odešla od Dr. Luka k managementu DAS Communication (zastupovali například Black Eyed Peas), aby krátce poté kontrakt ukončila a vrátila se zpátky, načež DAS v roce 2010 zahájil soud se zpěvačkou a Dr. Lukem s požadavkem finanční kompenzace ze odvedení zpěvačky od jejich managementu.

Nadále byl pak Keshin producent Dr. Luke, který ji všiml díky roli v seriálu The Simple Life, poslechl si její dema a podepsal s ní první smlouvu. V jejích 18 letech ji přivedl z Tennessee do Los Angeles. Krátce na to měl ale Keshu podle jejího svědectví zdrogovat v roce 2005 na večírku Nicky Hilton (sestry slavné Paris Hilton) a poté v bezvědomí sexuálně zneužít.

V roce 2013 se zvedla vlna nevole fanoušků, kteří sepsali petici za ukončení jejich pracovního vztahu a obviňovali Dr. Luka z toho, že zpěvačku „kontroluje jako loutku“. Několik měsíců na to zpěvačka skončí v péči zdravotníků kvůli problémům s poruchami příjmu potravy. Její matka to komentovala s tím, že její producent Dr. Luke ji tlačil k hubnutí a hanlivě komentoval její váhu a vzhled. Později se Kesha účastnila osvětové kampaně proti poruchám příjmu potravy a sama uvedla: „Nezáleží na vašem věku, pohlaví nebo etniku. Poruchy příjmu potravy si nevybírají.“

V říjnu 2014 Kesha podala žalobu na Dr. Lukea a obviňuje jej z toho, že ji „sexuálně, fyzicky, verbálně a emocionálně zneužíval do bodu, kdy téměř přišla o život (…) aby podlomil její sebevědomí, obraz a hodnotu sebe sama tak, aby získal kompletní kontrolu nad jejím životem“. V nahrávce z roku 2011 v kauze s jejím bývalým managementem DAS Communication, ale svědčila pod přísahou, že jí Dr. Luke „nikdy neublížil“. Ve stejné kauze ovšem také vyplynulo, že již v roce 2005 měla Kesha informovat své známé a spolupracovníky o tom, že chce spolupráci s Dr. Lukem ukončit z důvodů neetického a nezákonného jednání vůči její osobě.

V únoru 2016 Manhattanský nejvyšší soud rozhodl ve prospěch producenta, že Kesha musí buď vydat dalších šest alb s Dr. Lukem nebo ukončit kariéru. V roce 2016 Dr. Luke navrhl zpěvačce dohodu, že ji propustí z vydavatelství, pokud stáhne obvinění ze znásilnění, což Kesha odmítla. Kauza se vlekla dál několik let. Kesha byla později obviněna z toho, že falešně informovala v textové zprávě zpěvačku Lady Gaga, že Dr. Luke měl znásilnit i zpěvačku Katy Perry – tento soud v roce 2020 prohrála.

Již během soudní kauzy v roce 2015 Kesha občasně vystupovala na univerzitních koncertech. V roce 2017 vydala nové album Rainbow pod vydavatelstvím Kemosabe, které původně založil, ale již dál nevedl Dr. Luke. Hudební web iREPORT album zhodnotil velmi kladně. Velký úspěch zaznamenalo její vystoupení na Grammy v roce 2018 se singlem Praying podepřené myšlenkou podpoření rovnoprávnosti žen a jejich vzájemné solidarity. O rok později vychází singl Raising Hell z připravovaného čtvrtého alba. V roce 2020 pak vydává album High Road, které spoluprodukovala, psala i mixovala.

zdroj: wikipedia (cz)